Podľa nezávislých štúdií amerických inštitúcií sa až 90% spoločností stalo v rokoch 2017-2018 obeťou kybernetického útoku. Prieskumy ďalej uvádzajú, že 40% z týchto útokov poškodilo dobré meno firmy a 25% spoločností prišlo o svojich zákazníkov.
Môže za to fakt, že väčšina ľudí obviňuje spoločnosti z následkov hackerských útokov. Keď zákazníci platia za tovar alebo služby, spoliehajú sa na spoločnosť. Očakávajú, že produkt či služba bude na vysokej úrovni a výsledok dosiahne ich očakávania. To, že spoločnosť bymala mať dostatočné zabezpečenie, považujú za samozrejmosť, a preto najrýchlejším spôsobom ako stratiť klientov, je zanedbať ochranu ich osobných informácií.
Medzi najväčšie hrozby pre rok 2019 patria:
- úniky a krádeže údajov,
- útoky na inteligentné zariadenia,
- hrozby zo strany dodávateľov či iných tretích strán.
Spoločnosti by preto mali prijať preventívne opatrenia. Ponúkame preto päť tipov ako zlepšiť ochranu dát spoločnosti:
1.Silné heslá.
Útočníci často využívajú slabé heslá k preniknutiu do systému. V dnešnej dobe je jedinečné a silné heslo nevyhnutnosťou.
2. Šifrovanie dát.
Používanie šifrovania je skvelým spôsobom na ochranu dát. Tiež sa odporúča, aby mali zamestnanci skrytú IP adresu k sťaženiu monitorovania ich aktivity.
3. Kontrola zabezpečovacieho systémupokuty gdpr,
K zlepšeniu zabezpečenia dát potrebujete poznať chyby vo vašom zabezpečení. Vykonávaním pravidelných kontrol, môžete existujúce chyby odhaliť a podniknúť potrebné kroky skôr, ako príde k narušeniu.
4. Pravidelné zálohovanie
Zálohovanie dát slúži na obnovenie požadovaných informácií, ktoré môžu byť v prípade kybernetického útoku kľúčové.
5.Zlepšenie povedomia zamestnancov
Vzdelávanie zamestnancov v oblasti kybernetickej bezpečnosti napomáha k bezpečnosti citlivých dát. Systém je taký silný, ako jeho najslabší článok, a tým často bývajú práve zamestnanci.